Vinařství Černý Valtice
Posezení ve sklepě

Pro všechny naše přátele ale i pro další milovníky dobrých vín je náš sklep vľdy připraven na posezení při pohárku dobrého vína. Ať už se jedná o cyklisty poznávající krásy Lednicko-Valtického areálu nebo celé skupinky zájemců, kteří přijedou za vínem a chtějí nasát atmosféru vinného sklepa pocházejícího z druhé poloviny 19. století při degustací našich vín.

Tyto degustace slouží především jako prezentace našich vín mezi lidmi, kterým víno chutná a umí jej ocenit, ale také jsou zde obecně propagována Moravská vína původem z Valtic. Tento pohled na prezentaci moravských vín je v dnešní době velmi důležitý, protože je nutné čelit tlaku vín dovážených ze zahraničí. Tato vína mají v dnešní době již mnoho příznivců, ale je nezbytné motivovat zákazníka pro vína moravská.

ilustrační foto ilustrační foto

Ukázat jejich kvalitu a nezaměnitelnost. Využít jedinečných půdních a klimatických podmínek, které poskytuje Morava. Představit pestrou odrůdovou skladbu bílých i červených vín. Renomé moravských vín je v dnešní době stále nedostatečné a proto se snažíme umožnit degustaci vín co největšímu počtu zájemců o kvalitní moravská vína a proto vážení přátelé, si dovolujeme Vás pozvat na přátelské posezení do vinného sklepa při pohárku dobrého vína.

Náš sklep je Vám po dohodě k dispozici po celý rok. Máte možnost se tak připojit k mnohým, kteří již u nás byli a odcházeli se spoustou skvělých zážitků a dojmů.


Degustace probíhají pod vedením sommeliera formou řízené degustace, spojené s výkladem k moravskému vinařství, technologiím výroby hroznů a produkce vína používanými u nás. Samozřejmostí je výklad a diskuse k podávaným vínům. Po řízené degustaci začíná degustace "neřízená", kdy je dostatek času posedět, něco málo zakousnout a k tomu dobré víno vychutnat. Můžete si tedy zvolit

MALOU DEGUSTACI PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ

Při této degustaci vás provede sommelier přes řízenou degustaci našich vín až ke stolům s obloženými talíři a dalšími dobrotami.Poslechnete si něco o vínech, vinařství a vinohradnictví. Ochutnávka trvá od 19:00 do 01:00
Kapacita 8-40 osob, cena 550,-Kč/osobu.**


Pro ty náročnější z Vás, kteří se již s vínem seznámili máme připravenou

VELKOU DEGUSTACI PRO ZNALCE I ODBORNÍKY,

Ochutnáte pod vedením sommeliera mimo ostatních vín i vína z archivu pana sklepmistra a k tomu něco z domácí zabijačky a dalších specialit - obložené mísy a další studená kuchyně.
Poslechnete si výklad k vínům, vinařství a vinohradnictví. Délka degustace 19:00 - 01:00.
Kapacita 8-40 osob, cena 750,-Kč/osobu.**


Vrcholným programem je

MORAVSKÁ GURMÁNSKÁ NOC

Je to zážitek jen pro opravdové znalce a labužníky při kterém se snoubí vybraná jídla z bohatého rautu s pečlivě vybranými a doporučenými vzorky vín, mezi kterými nebudou chybět vína ledová, slámová a ostatní speciality našeho vinařství.
Kapacita 6  - 20osob, cena 1500,-Kč/osobu.**


** - po dohodě je možno k těmto programům zajistit i cimbálovou muziku.

Náš sommelier Vám však po dohodě splní co jen bude umět a moci i mimo stanovené programy - tel.: +420 777 580 059.